29er SCM na Gardě

Dana Dvořáková | 02.11.2014

Závodníci Sportovního centra mládeže lodní třídy 29er se zúčastnili soustředění a finálového Eurocupu na Lago di Garda v Itálii

Posádky závodí teprve od jara a většinu sezóny trénovaly a závodily pouze na domácích vodách. Toto byl pro většinu z nich první velký mezinárodní závod. Trénink před závodem byl kvalitní, ale podmínky během regaty se pak hodně změnily. Po prvním dnu panovala v týmu velká spokojenost, protože Nikol Staňková a Johana Kořanová byly na výborném 12. místě a vedly skupinu dívek. Navíc Václav Brabec a Ota Dvořák dvě kola vedly rozjížďku a před cílem byli předjeti vedoucími závodníky evropské série.

Od druhého dne se ale začalo závodit i na ranní vítr, který byl extrémně silný a přinesl i vysoké a krátké vlny. V těchto podmínkách nejsou naše posádky zatím vyježděné a každým dnem hodně ztrácely. Pravdou je, že podmínky byly těžké pro většinu závodníků. Došlo k celé řadě kolizí, převržení a bohužel i zranění.

Z 84 posádek dopadly nejlépe Nikol Staňková a Johana Kořanová na 51. místě. Tato posádka měla skvěle rozjetý závod, ale technický problém je odstavil z 3 rozjížděk. Pak už pro ně byl závod spíše tréninkem. Václav Brabec a Ota Dvořák zazářili ve 2. rozjížďce, kde málem vyhráli. V silném větru už se jim pak spíše nedařilo. Šimon Mareček a Jan Svoboda dokázali i přes svůj mladý věk vybojovat v jedné z rozjížděk 10. místo a i v těch nejtvrdších podmínkách bojovali vždy až o konce. Míša Koštýř a Matěj Vítovec byli nejlehčími závodníky v poli a tak kromě slabšího větru neměli prakticky šanci. I tak ale prokázali velkou bojovnost. Stejně jako David Skála a Jan Pokorný. Těm také chybí vyježděnost v divokých podmínkách Gardy. Pochvalu na závěr zaslouží i Bára Smolařová a Tereza Šamšulová. Posádka se v novém složení velmi zlepšila, i když tento závod odnesla řadou pohmožděnin.

Velkou pomocí při soustředění a závodě byl Dan Vítovec, Aleš Svoboda a Michal Smolař, ale největší poděkování patří závodníkům za jejich bojovnost.

Trenér SCM 29er David Křížek

29er Europacup Riva del Garda (84 lodí)

1. P. Farien / M. Kloesel GER - 2,31,11,1,2,7,3,1,3,3,40,11,7,7 - 58b

2. P. Janezic / A. Podlogar SLO - 3,1,4,11,1,5,2,10,10,10,3,16,8,6 - 63b

3. D. Nyborg / S. Olsen DEN - 14,16,21,2,11,1,1,3,4,2,32,3,2,10 - 69b

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

51. N. Staňková / J. Kořanová - 16,23,29,DNC,27,39,6,DNC,DNC,DNC,4,DNC,DNC,46 - 530b

62. V. Brabec / O. Dvořák - 46,2,64,DNF,DNF,53,BFD,DNC,48,59,53,DNC,42,52 - 675b

63. Š. Mareček / J. Svoboda - 52,42,BFD,DNC,32,42,BFD,DNF,DNF,DNF,10,43,DNF,49 - 697b

69. M. Koštýř / M. Vítovec - 41,34,BFD,DNC,DSQ,45,31,DSQ,DNC,DNC,35,DNC,DNC,DNC - 782b

79. D. Skála / J. Pokorný - DNC,81,54,DNF,DNC,83,66,DNC,DNF,63,81,DNC,DNC,DNC - 894b

80. B. Smolařová / T. Šamšulová - 70,70,45,DNC,DNC,80,68,DNF,DNC,DNC,66,DNC,DNC,DNC - 911b

Starší články z kategorie Závody

Ve dnech 23. - 26. 10. se konalo na Galgenweel již počtvrté otevřené mistrovství Belgie.

Čeští fireballitsté opět úspěšní na mistrovství Slovinska

18. 10. 2014 Brněnská přehrada - pořadatel TJ Jachtklub Brno

Srdečně zveme závodníky na letos již třetí ročník CERE MČR Teamrace Optimist 2014. Stejně jako do...

I přes probíhající vypouštění Máchova jezera se tento víkend (11.- 12. 10. 2014) závod Baban Cup ...