Foiling Week

Eva Skořepová | 12.07.2022

Od 30. 6. do 3. 7. se v italském Malcesine na Gardě konal již tradiční Foiling Week. Letos měl poprvé závod World Sailig status „Special Event“ a zařadil se tak do úzké skupiny nejprestižnějších závodů, jako jsou Americký pohár, SailGP nebo Ocean Race. 
Česko reprezentovali bratři Krsičkovi, Lukáš s Michalem na Waszpech a Martin na Mothech. Pro Michala s Lukášem se jednalo o první závod na Waszpech a jejich hlavním cílem bylo nabrat co nejvíce zkušeností v rychlém závodním poli. Pro Martina to byl poslední závod před červencovým mistrovstvím Evropy.
 


Každý den se závodilo na odpolední oru o síle od 8–15 uzlů a v kombinaci s hladkou vodou se jednalo o perfektní podmínky pro foil. Michal s Lukášem se každým dnem zlepšovali, hlavně pak na startech, se kterými měli zpočátku potíže. Oba v závěru ukázali, že dokážou držet krok s nejrychlejšími, když Michal přivezl 12. a Lukáš 19. místo. Ze závodu si odváží spoustu nových zkušeností, které hodlají zužitkovat na mistrovství světa. To začíná již za pár dnů. Z 68 lodí byl Michal na 33. a Lukáš na 38. místě. Na mistrovství světa se představí také Šimon Mareček a Matěj Vítovec. Česko má zastoupení i mezi rozhodčími – Vašek Brabec byl nominován jako předseda jury a bude dohlížet na fair závodění ve flotile čítající 171 závodníků z 26 zemí.
 

 


 
Startovní pole na Mothech bylo již tradičně velmi silné, včetně dvou posledních olympijských vítězů či závodníků SailGP. Martin měl dobrou rychlost lodě s pomocí níž doháněl ne příliš povedené starty, které bohužel nemůže kvůli absenci flotily a trenéra nacvičit. V závodě si vyzkoušel spoustu nastavení lodě a ještě vylepšil rychlost, což hodlá na červencovém mistrovství Evropy zužitkovat. Poslední den závodu jej bohužel vyřadil z boje technický problém, a tak se o několik míst propadl. Celkově skončil na 33. místě ze 72 závodníků.

 

 

Více zde: https://www.foilingweek.com

 

Kluby v článku

Starší články z kategorie Závody

První prázdninový prodloužený víkend patřil již tradičně v Jachtklubu v Černé v Pošumaví dvoup...

Tři české lodě se v italském Porto Cervo od 25. do 30. 6. zúčastnily Mistrovství světa ORC. TŘ...

Ve dnech 23. až 25. 6. se v jachtařském ráji na Lago di Garda uskutečnil již 47. ročník presti...

 Brno – Prygl, 18.–19. 6. 2022, regata lodních tříd ILCA 7 (koeficien...

Závodu Mezinárodního mistrovství České republiky na katamaránu Tornádo se ve dnech 17. - 19. 6...

Zobrazit všechny články


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ