Pozvánka na FOR BOAT a volné vstupenky

Eva Skořepová | 28.02.2018

Od 9. do 11. března se na výstavišti v pražských Letňanech opět uskuteční specializovaná výstava lodí FOR BOAT. Celé výstaviště letos obsadí veletrhy FOR BOAT, FOR CARAVAN a FOR TRAVEL. Čeká na vás šest hal plných, lodí, karavanů i tipů na dovolenou.


 

Druhý ročník výstavy FOR BOAT od 9. do 11. března v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech naváže na svůj loňský úspěch a ve třech halách představí všechny zásadní značky, které jsou k dostání na českém trhu. K vidění tak bude vše od vodních skútrů přes plachetnice, motorové čluny až po dvanáctimetrovou jachtu. Ke koupi bude oblečení i doplňky pro vodní sporty.

 

 

To vše doplní víkendový cestovatelský festival Kolem světa, na kterém si budete moci poslechnout zážitky zkušených cestovatelů a mořeplavců například Josefa Dvorského z jeho plaveb s plachetnicí LA GRACE nebo Tomáše Kůdely z plavby na Azorské ostrovy. Z dalších jachtařských přednášek, které se na veletrhu budou konat bych vyzdvihla témata Na co si dát pozor při koupi staré ocelové jachty, které přednese Oldřich Straka, nebo Nebezpečná situace „muž přes palubu“, jak se jí vyhnout, jak se při ní zachovat, o čemž bude hovořit Kateřina Staňková (Křelinová). V sobotu od 13 hodin proběhne také návštěvnická konference ve spolupráci s Asociací charterových agentur České republiky o kapitánských průkazech a o pojištění při pronájmu lodí. Všichni registrovaní účastníci konference z řad návštěvníků budou zařazeni do slosování o čtyřhodinovou cvičnou plavbu na motorové lodi na Vltavě zakončenou ověřením praktických znalostí požadovaných SPS.

 

 

Na výstavě se bude stejně jako vloni prezentovat také český jachting. V hale 6 bude letos nově napuštěn velký bazén a na něm poplují dětské plachetnice Optimist a RS Tera, juniorské windsurfy BIC Techno 293 a paddleboardy. Všichni příchozí si tak mohou zmíněná plavidla vyzkoušet. Na stánku Českého svazu jachtingu se představí i další lodní třídy, například 29er, 420, Flying Dutchman či několik lodí z produkce RS – RS Feva, skif RS 700, RS 500, RS Aero.

 

 

Probíhat budou i nejrůznější doprovodné soutěže o hodnotné ceny. Například budete mít říležitost vyzkoušet Harken grinder – trenažér z jachty Volvo Ocean Race a poměřit své síly s ostatními jachtaři. V soutěži Harken Grinder Challenge se měří čas, za který zvládnete grinderem dvacetkrát otočit vinšnu. Právě 20 otáček je totiž potřeba pro obrat lodi Volvo 70. K zajímavostem bude patřit vodní skútr z 80. let minulého století, na kterém jezdil i James Bond. Nebude chybět ani bazar lodí a karavanů.

 

Odbornými partnery výstavy jsou stejně jako vloni Asociace lodního průmyslu a Český svaz jachtingu, mezi mediální partnery patří i časopis YACHT.

 

 

Volné vstupenky mohou všichni členové Českého svazu jachtingu i jejich přátelé získat na:

 

http://forboat.cz/vystavovatel/voucher?v=4305366f8ba15ec43268694af01ef22c

 

Po zaregistrování obdržíte bezplatný voucher pro vstup na veletrh. 

Starší články z kategorie Vypsání a pozvánky

Zatím se uskutečnilo devět přednášek, které navštívilo celkem 165 platících účastníků z řad ja...


Jachting akademie – VIDEO

10. 2. 2018 se uskuteční v klubovně VS Duchcov školení HZS pro záchranáře a asistenty z Ústeck...

Nový web třídy 29er Rádi bychom vás informovali o nově vzniklém ...

Zobrazit všechny články


nahoru