Tři Sestry Sailing Team stále letos ve Španělsku neporažen!

Dana Dvořáková | 28.05.2014

O uplynulém třetím květnovém víkendu se náš TŘI SESTRY SAILING TEAM zúčastnil již 41.ročníku TROFEO DE VELA CONDE DE GODO, slavné regaty pořádané Královským Nautickým Klubem Barcelona, jehož luxusní marina se nachází přímo v centru katalánské metropole

Na skvěle připraveném závodě se sjelo na 64 posádek ve 3 kategoriích ORC a jedné One Design třídě J80. Naše jachta THREE SISTERS v prvním dni závodění v silném větru kolem 20 uzlů a velkých rozbitých vlnách dobyla vítězství v první rozjížďce své skupiny ORC 2 nad dalšími 20 soupeři z několika zemí. Po dojezdu do mariny nás stejně jako minule čekalo od rozhodčích přeměření plachet, převážení posádky a tentokrát dokonce převážení celé lodi (!!!). Vše dopadlo podle pravidel a druhý den před polednem jsme nastupovali do další rozjížďky již jako favorité do větru kolem 18 uzlů a větších vln. Ten den ještě následovaly dva závody v mírnících se vlnách a slábnoucím větru až na hodnotu kolem 10 uzlů. Vždy v prvním ze dvou kol se s námi soupeři (především Comet@, Airlan anebo Fyord) snažili držet krok, avšak po bezchybném taktickém výkonu i manévrech na bojkách jsme vždy ve druhém kole získali rozhodující náskok a všechny tři sobotní rozjížďky vyhráli. Protože v neděli již nefoukalo, regata byla ukončena po 4 odjetých rozjížďkách, ve všech jsme zvítězili a slavili zasloužený triumf. Za asistence televizních kamer a bezpočtu novinářů, soupeřů a členů klubu jsme převzali z rukou prezidenta klubu trofej pro vítěze, jakož i obrovský putovní pohár, na němž bude navždy vyryto jméno naší jachty. Zároveň jsme byli vedením klubu srdečně pozváni k účasti na Mistrovství světa ORC , které se příští rok uskuteční na stejném místě! V naší skupině druhý následoval Comet@, třetí skončil Airlan. Nyní již naše zraky i tužby směřují na začátek července do Valencie, kde nás čeká Mistrovství Evropy a s tím i první vrchol letošní sezony!

Za Tři sestry sailing team tento rok závodí: skipper Milan Hájek, Tomáš Doležal, Pavel Satoránský, Adam Plhoň, Petr Stoklásek, Kateřina Křelinová, Jiří Michalčín, Jakub Rozsypal a Standa Chudoba

Zdraví
Tomáš Doležal

Starší články z kategorie Závody

V příloze naleznete vypsání závodu MČR v lodní třídě Catamaran Open, které se koná v termínu 24.0...

V příloze je uvedeno vypsání MČR Laser Radial vč. anglické mutace.