Zlato a bronz pro Michaela Maiera

Eva Skořepová | 22.05.2016

Finn World Masters, Lago di Garda, 16.–20. 5. V Torbole na Lago di Garda se konalo mistrovství světa veteránů lodní třídy Finn za účasti rekordních 355 závodníků z 39 zemí, kteří byli rozděleni do čtyř skupin.

První tři dny se závodilo za ideálních povětrnostních podmínek. Obhájce titulu Rus Vladimir Krutskikh a stříbrný medailista z Athén Španěl Rafael Trujillo dokázali vyhrát všech šest odjetých rozjížděk ve skupinách. Protože se kvůli bezvětří čtvrtý den nezávodilo, do medailové rozjížďky pro prvních deset závodníků, naplánované na poslední den, šli shodně z prvního místa. Hned za nimi by v závěsu o pouhé dva body šestinásobný vítěz tohoto závodu a účastník pěti olympiád Michael Maier. Stejně jako on ale mohli teoreticky vybojovat zlato všichni účastníci finálové rozjížďky. Favorité ale neponechali nic náhodě. Návětrnou bóji točil na prvním místě Michael Maier, ale pak ho na závěrečný zadní kurz předstihl Rafael Trujillo a následně i Vladimir Krutskikh. Michael tak dojel třetí, čímž získal celkový bronz a suverénně vyhrál kategorii Grand Masters – nad 50 let. Rafael Trujillo vyhrál tento závod poprvé v kariéře, vůbec poprvé v historii tak v zvítězil olympijský medailista.

Tradičně se Finn Masters účastnila početná skupina českých závodníků, v první stovce skončili Václav Cintl na 82. místě, Ladislav Hyrš na 88. místě a Josef Jochovič na 93. místě. Příští rok se závod Finn Worlds Masters pojeden na velmi atraktivním místě –na karibském ostrově Barbados.

Starší články z kategorie Závody

Ve dnech 14. - 16. 5. jsme se zúčastnili v olympijském areálu v Kielu regaty Young Europeans Sail...

V pondělí na svatodušní svátky skončilo třídenní Mezinárodní Mistrovství Sárska ve třídě 2.4mR. Z...

Finn World Masters, Lago di Garda, 16.–20. 5.

Mistrovství Evropy ve třídě RS Feva Lipno, 14.–16. 5.