Ve slabém větru na Lipně

Eva Skořepová | 31.08.2020

Mistrovství České republiky ve třídách Laser Radial, 29er a 420 se jelo od 28. do 30. srpna na Lipně v Černé v Pošumaví.


Foto Karel Švec

 

 

Pro dvouposádkový juniorský skif 29er se závod počítal do série Eurocupu, a tak jsme na startu viděli 27 posádek ze šesti zemí. Závodilo se na dvou okruzích, 29ery měly pro sebe jeden a Radialy, kterých bylo 21, se „čtyřistadvacítkami“ druhý.

 

 

První den závodu se po obědě rozfoukalo, a odjely se dvě rozjížďky ve větru o síle 3 až 4 m/s. Večer přišla studená fronta, která přinesla výrazné ochlazení, ale větru velmi málo. V sobotu se tak podařilo odjet jen další dvě rozjížďky. V neděli závodníci vypluli na vodu už v 9 hodin do severovýchodního větru kolem 4 m/s. Horší to bylo s dohledností, převládala nízká oblačnost a protější břeh byl téměř neviditelný. Vítr postupně slábl a začalo drobně pršet, a tak se podařilo odjet jen jednu rozjížďku. Mistrovství republiky je tedy platné.

 


 
Ve třídě Laser Radial byla konkurence, jak se na mistrovství republiky sluší. Na startu se sešly všechny naše reprezentantky této olympijské třídy pro ženy, které mají šanci bojovat o kvalifikaci do Tokia – Martina Bezděková, Klára Himmelová a Alessia Palanti. A zazávodit si s nimi přijel i reprezentant třídy Laser Standard Jakub Halouzka, který závod vyhrál. Na třetím místě skončila jako nejlepší žena Alessia Palanti, která žije a trénuje na Gardě. „Na Lipně se mi závodilo dobře. Jsou tady úplně jiné podmínky, než v jakých trénuji na Gardě, a tak jsem se naučila spoustu nových věcí. Určitě sem ráda přijedu znovu,“ slíbila.

 


 
Ve třídě 29er zvítězili bratři Tibor a Adam Nevelöšovi: „Vítr byl slabší, ale nám to vyhovovalo. Klíčem k úspěchu, byl rychlost, trpělivost a dobrá taktika. Početné startovní pole, kvalitní německé posádky a bratři Krsičkovi nám dali pořádně zabrat,“ zhodnotili závod. Bratři Michal a Lukáš Krsičkovi byli nakonec druzí před dvěma německými posádkami. Na pátém místě skončila třetí česká posádka Jaroslav Čermák a Petr Košťál z YC Pardubice.

 


 
Výsledky


Třída Laser Radial

 

 

Celkové pořadí:
1. Jakub Halouzka MYK
2. Jiří Halouzka MYK
3. Alessia Palanti YC Cere

 

Junioři:
1. Alessia Palanti YC CERE
2. Klára Himmelová YC Nechranice
3. Jiří Himmel YC Nechranice
 

 


Třída 29er
1. Tibor Nevelöš – Adam Nevelöš SK Štětí
2. Michal Krsička – Lukáš Krsička YC CERE
3. Lena Deike – Ida Bachschmid GER
 

 


Třída 420
Pro třídu 420 se z důvodu nízkého počtu startujících lodí (pouze sedm) závod nemůže počítat jako mistrovství ČR. Zvítězila s přehledem posádka Lukáš Kraus (JK Česká Lípa) a Michaela Cvikrová (JK Toušeň), druhé byly sestry Lucie a Pavla Štursovy (YC Nelahozeves) a třetí bratři Matěj a Ondřej Ptáčníkovi (JK Staré Splavy).


Kompletní výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/201331

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Česká reprezentantka Alessia Palanti obsadila skvělé 5. místo na mistrovství Evropy v lodní tř...

Mistrovství světa ve Formula Foil Open, které se jelo v týdnu od 17. do 22. srpna na švýcarské...

Do polského Dziwnowa odjeli 12. srpna naši reprezentanti třídy Laser pod vedením trenéra Štěpá...

První výjezd reprezentačního týmu mladých windsurfařů s novým trenérem Milanem Hájkem se vydař...

Jiří Tomeš v závodě cadetů mladších žáků) skončil dvakrát v první desítce.

Zobrazit všechny články


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ