Zlato a bronz z Cádizu pro naše windsurfaře

Eva Skořepová | 14.03.2022

V Cadizu se minulý týden jel závod iQFoil a iQFoil Youth & Junior International Games, kterého se zúčastnilo 13 našich windsurfařů. Na startu byl olympionik Karel Lavický a také náš úspěšný juniorským tým. 
Během šesti dní se podařilo odjet celkem 11 kurzových a slalomových rozjížděk. Poslední den závodu se pak mohly odjet medailové rozjížďky, kterých se účastní vždy 10 nejlepších závodníků v každé kategorii. Medal race se jede systémem, že závodníci ze 4. až 10. místa jedou čtvrtfinále, ze kterého postupují vždy dva nejlepší do semifinále a tam se utkají se závodníky z 2. a 3. místa. Do finále pak postupují znovu dva nejlepší ze semifinále, kteří si to pak rozdají s vítězem základní části o medaile.

 


 
My jsme měli největší zastoupení v kategorii U19 dívky, kde po základní části byla na 3. místě Kristýna Piňosová, hned za ní skončila Kateřina Altmannová, následovaná Nelou Sadílkovou. Medailová rozjížďka ale vše změnila a zlato si nakonec odváží Nela Sadílková, Kateřina Altmannová obsadila 3. místo. Kristýna Piňosová skončila pátá a Kristýna Chalupníková osmá.

 


 
V dívkách U17 skončila na pěkném 5. místě Alexandra Lojínová, šestá byla Nicol Říčanová. V silné kategorii U19 kluci jel výborně David Drda, který byl po základní části na 5. místě, bohužel ve čtvrtfinále měl předčasný start, stejně jako další tři závodníci a skončil tak na 7. místě. V U17 kluci dojel Tibor Nevelöš na 6. místě. Karel Lavický v seniorské kategorii mužů si zajel výborné 13. místo.

 


 
„Závody se vydařily, jezdili jsme každý den a naši závodníci se mohli poměřit v kvalitně obsazeném závodě s evropskou špičkou. Nebezpečí tohoto sportu zakusil Radim Hasman. Během jedné z rozjížděk narazil v rychlosti přes 40 km/h do kusu plovoucího dřeva a bohužel si vyhodil rameno. Část týmu tu ještě zůstává na další trénink, ostatní odjeli domů odpočívat a taky trochu do školy. V dubnu čeká iQFoil juniorský tým další závod ze série iQFoil Games, tentokrát na Gardě, a SCM jede na mistrovství Evropy ve třídě Techno 293 do Cagliari,“ referuje z Cádizu trenér juniorské reprezentace Milan Hájek.

 

 

Kompletní výsledky ZDE

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Ve dnech 3.–6. března vyrazil reprezentační team SPS Optimist na trénink a přípravný závod do ...

Od 2. do 9. března se ve Valencii konalo soustředění tříd ILCA 4 a ILCA 6. Zúčastnili se ho čl...

Do závodu OptiOrange, který se konal minulý víkend, bylo přihlášeno 485 závodníků z 20 zemí vč...

Český windsurfingový iQFoil tým pod vedením trenéra Milana Hájka absolvoval první letošní závo...

V El Balís se konal první letošní EuroCup třídy 29er. Na startu se sešlo 112 posádek.

Zobrazit všechny články


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ