Všechny články

Pozvánka na Soustředění mládeže na Velkém Dářku

Tradiční soustředění mládeže na Velkém Dářku pro lodní třídy Optimist, ILCA 4 a Techno 293 e bude konat v obvyklých termínech na začátku července.
 celý článek

POZVÁNKA NA ŠKOLENÍ HZS ČSJ - 1. 4. 2023, BRNO

Zveme vás na pořádané školení nových a přeškolení končících licencí členů Hladinové záchranné služby ČSJ v Brně.
 celý článek

SpS Optimist v Palamos

Od pátku 10. 2. v Palamos intenzivně trénovalo sedm dětí z SpS třídy Optimist pod vedením reprezentačního trenéra Jakuba Halouzky. Ve čtvrtek 16. 2. pak začal závod 33°International Palamos Optimist Trophy s 550 mladými jachtaři z celého světa na startu.
 celý článek

SABRE II z Českého Yacht Klubu závodí v Karibiku

Plachetnice Akilaria 40 SABRE II Mira Jakubčíka, která nese označení SVK 93, ale pluje pod českou vlajkou za Český Yacht Klub úspěšně dokončila závod přes Atlantik RORC Transatlantic Race na 12. místě.
 celý článek

Optimisti zpět ve vlnách Atlantiku

Ve dnech 27. 1.–5. 2. vyrazili tři naši Optimisti na první trénink sezony na Lanzarote do Puerto Calero.
 celý článek

EuroCup třídy 29er v El Balís

Od 16. do 19. 2. absolvovalo SPS třídy 29er první EuroCup sezony. Na startu se sešlo silné pole 135 lodí z celé Evropy.
 celý článek

Změna jarního termínu konání školení pro trenéry III. třídy v Brně

Trenérsko-metodická komise ČSJ oznamuje, že školení pro trenéry III. tř., které se mělo konat v YC LODNÍ SPORTY Brno v termínu 17. - 18. března 2023 se přesouvá na podzim 2023, a to z důvodu, že se nepodařila naplnit kapacita školení. Přesný termín konání podzimního termínu bude upřesněn později.
 celý článek

Jachtařské přednášky 2023

Jachtařské přednášky v roce 2023 proběhly v termínu od 17. ledna do 14. února. Celkově je shlédlo 661 účastníků, z toho na místě 186, online se připojilo 475. Ve spolupráci se SZJ se online připojilo 36 slovenských jachtařů. Ve spolupráci s NEWTON Univerzity se povedlo zajistit bezchybný průběh a připravit záznamy z přednášek na vysoké technické úrovni.
 celý článek

VV ČSJ zveřejňuje termín konání VH ČSJ a podklady pro VH ČSJ + VÝZVU K ZASÍLÁNÍ JMENOVITÝCH NOMINACÍ DO ORGÁNŮ ČSJ

Výkonný výbor Českého svazu jachtingu svolává volební Valnou hromadu, která se bude konat od 10:00 v neděli 26. března 2023. Místem zasedání Valné hromady je Aula ČUS (přízemí, za recepcí), která je umístěna na adrese Zátopkova 100/2, Praha 6 – Smíchov. Tato Valná hromada je svolána v souladu s článkem III., oddílem III.3, písm. c, Stanov, které nabydou účinnosti dnem konání...
 celý článek

ZÁPIS Z ÚNOROVÉHO JEDNÁNÍ VV ČSJ 2023

Čtvrtek, 16. února 2023, 12:00 - on-line jednání přes Microsoft Teams
 celý článek

SCM třídy ILCA 4 v Cadizu

Tým SCM ILCA 4 se poprvé v letošním roce připravoval v Cadizu na mistrovství Evropy, které se zde pojede ve druhé polovině dubna.
 celý článek

Povolení k plutí člunů při závodech pořádaných Yacht Clubem Nechranice

Začátek jachtařské sezóny 2023 se nezadržitelně blíží. Vzhledem k tomu, že je plutí motorových člunů na VD Nechranice stále zakázáno, žádám všechny, kdo mají zájem o vyřízení povolení k plutí člunů při závodech pořádaných Yacht Clubem Nechranice, aby na adresu himmelj@seznam.cz zaslali číslo člunu a jméno zodpovědné osoby či subjektu a to nejpozději do 28. 2. 2023.
 celý článek

Zimní příprava SCM třídy 29er

Na začátku února SCM třídy 29er ukončilo sérii zimních tréninků ve slovinském Koperu a španělské Valencii. Většina tréninků byla zaměřena na zlepšení boathandlingu a citu pro loď ve vlnách.
 celý článek

Anketu Jachtař roku 2022 vyhrála znovu windsurfařka

Absolutní vítězkou ankety Jachtař roku 2022 a zároveň suverénní vítězkou kategorie juniorek se stala stejně jako vloni windsurfařka. Po Kristýně Chalupníkové z TJ Rapid Brno, která ovládla anketu v roce 2021, letos převzala trofej Kristýna Piňosová ze stejného klubu. V roce 2022 závodila na olympijském prkně třídy iQFoil.
 celý článek

POZVÁNKA NA ŠKOLENÍ HZS ČSJ - 25. 2. 2023, PLZEŇ

Zveme vás na pořádané školení nových a přeškolení končících licencí členů Hladinové záchranné služby ČSJ v Plzni
 celý článek

Smuteční oznámení

S lítostí oznamujeme, že dne 5. února 2023 zemřel Josef Kába, dlouholetý člen Českého Yacht Klubu, trenér, který vychoval celé generace jachtařů.
 celý článek

Pozvánka na slavnostní vyhlášení ankety Jachtař roku 2022 a barmanskou show Davida Neumanna

Zveme vás na jachtařskou afterparty, která vypukne po slavnostním vyhlášení ankety Jachtař roku 2022. 
 celý článek

Vydařený trénink na Maltě

Bratři Ondřej a Viktor Teplí, kteří závodí na olympijské třídě ILCA 7, mají za sebou třítýdenní trénink na Maltě. Zakončili ho tréninkovým závodem – zúčastnili se Mezinárodního mistrovství Malty.
 celý článek

CTL 2023 - pracovní verze

Pracovní verze CTL pro rok 2023 je k dispozici všem členům ČSJ v administrativním rozhraní webu sailing.cz.
 celý článek
Celkem stran: 209, záznamů: 4180

nahoru