Všechny články

Kvalifikace Optimistů na mistrovství Evropy

Po náročném závodě v dánském Sonderborgu se SpS Optimist přesunulo rovnou do polského Dziwnowa, kde bojovali o nominaci na letošní mistrovství Evropy.  Na startu bylo celkem 161 lodí a mezi nim 27 českých závodníků.
 celý článek

Smuteční oznámení

Ve čtvrtek dne 2. června zemřel ve věku 84 let Karel Hrubý, člen Jachtklubu Brno.
 celý článek

Jachtařské závody se vrací na Orlík!

Po dvouleté přestávce vynucené pandemií covid 19 se vrací tradiční závody na Orlíku, pořádané YC Neratovice! 
 celý článek

Výjimečný ročník Raiffeisen Trophy 2022

Raiffeisen Trophy (dříve Erste Premier Trophy) je největší business regata pro účastníky z Česka a Slovenska. Ve firemních posádkách se pravidelně objevují naši nejlepší jachtaři. V chorvatské Kaštele se letos sešlo 206 osob, které vytvořily flotilu 26 závodních posádek. Během čtyřdenního závodu bojovaly o poháry ve dvou kategoriích – 10 lodí First 45 a 16 lodí First 35.
 celý článek

Dutch Youth Regatta 2022

Tři české posádky lodní třídy Cadet, pět posádek třídy RS Feva a jeden závodník třídy ILCA 4 se v termínu 26.–29. 5. účastnili mistrovství mládežnických tříd Holandska ve Workumu – Dutch Youth Regatty 2022.
 celý článek

Čeští jachtaři na závodě superjachet

Tento týden bude na Sardinii v Porto Cervo probíhat závod superjachet pod názvem Giorgio Armani Superyacht Regatta. Na startu je  mimo jiné i známá superjachta Magic Carpet. 
 celý článek

Valná hromada ČSJ – změna stanov a udělení čestných odznaků

V sobotu 28. 6. se v Praze na Strahově konala Valná hromada ČSJ. Po přivítání přítomných byly uděleny čestné odznaky ČSJ.
 celý článek

Bratři Ondřej a Viktor Teplí závodili na mistrovství světa v Mexiku

Mistrovství světa olympijské třídy ILCA 7 se konalo v Riviera Nayarit v Mexiku od pondělí 23. do soboty 28. května. Viktor Teplý veze domů 38. místo ve zlaté skupině, Ondřej Teplý 26. místo ve stříbrné a 89. místo celkově v konkurenci 126 těch nejlepších závodníků z celého světa.
 celý článek

Optimisti úspěšní v Dánsku, v místě konání mistrovství Evropy

SpS Optimist absolvovalo minulý týden trénink a přípravnou regatu v Sonderborgu, kde se letos v srpnu pojede mistrovství Evropy!
 celý článek

Celkem šest medailí z mistrovství světa Raceboardů

Mistrovství světa windsurfingové třídy Raceboard skončilo včera na Balatonu. V různých větrných podmínkách se odjelo 12 rozjížděk. A Češi byli velmi úspěšní. Na celkovém druhém místě skončil Petr Kučera (Rapid Brno) a získal tak stříbrnou medaili a dvě zlata – v kategoriích senior a muži těžcí, zlato z vod Balatonu vylovila také Jana Slívová (YC Nechranice), která jako první žena závod dokon...
 celý článek

HEBE SAILING TEAM na Capri

Tre Golfi Sailing Week byl pro HEBE SAILING TEAM, který závodí za Český Yacht Klub, úspěšný. V kategorii ORC C obsadil 3. místo.V inshore rozjížďkách celkově 4. místo z 29 lodí.
 celý článek

Vydařený víkend na českých vodách

Na Velkém Dářku, na Nechranicích na Nových Mlýnech, na Rozkoši i na Lipně se o víkendu 21.–22. 5. jely závody Českého poháru.
 celý článek

Jeďte na světový pohár na lodi RS Aero

Mezinárodní asociace lodní třídy RS Aero nabízí možnost startu na světovém poháru Hempel World Cup Allianz Regatta 2022. K dispozici je pro každou zemi charter plachetnice RS Aero 7 ZDARMA!
 celý článek

Skvělé páté místo pro Vojtěcha Košku na juniorském mistrovství světa v olympijském kiteboardingu

Na juniorském mistrovství světa v olympijském kiteboardingu (2022 Formula Kite Youth U21 World Championship), které začalo 18. května, nás reprezentovali Vojtěch Koška z TJ Sailing Pálava a Jindra Houštěk z YC CERE. Na startu bylo celkem 42 chlapců a 22 dívek z celého světa. Závodilo se na Sardinii v Torregrande.
 celý článek

ZÁPIS Z KVĚTNOVÉHO JEDNÁNÍ VV ČSJ 2022

Čtvrtek, 19. května 2022, 12:00 - on-line jednání přes Microsoft Teams
 celý článek

Mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil dalo naději do budoucna

V neděli 22. května jsme uzavřeli Mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil, které se jelo na Gardě od 17. května a pořádal ho klub Circolo Surf Torbole, medailovými rozjížďkami. Přestože se nám do finále mezi nejlepších 10 závodníků nikdo neprobojoval, můžeme být s umístěním české reprezentace spokojeni.
 celý článek

Světový pohár národů – SSL Gold Cup

Češi nebudou chybět na světovém poháru národů. Nese název SSL Gold Cup a jeho koncept je podobný jako při fotbalovém mistrovství světa.
 celý článek

Bratři Ondřej a Viktor Teplí poprvé spolu na mistrovství světa

Mistrovství světa olympijské třídy ILCA 7 začíná dnes v Riviera Nayarit v Mexiku. Závodit se bude od pondělí 23. do soboty 28. června. Na startu bude 127 lodí. Česko budou reprezentovat bratři Ondřej a Viktor Teplí.
 celý článek

Mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil

Mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil odstartovalo 17. května na stejném místě, kde vloni získaly Nela Sadílková a Kristýna Chalupníková zlato a stříbro na mistrovství světa juniorské třídy Techno 293, teda na Gardě v Circolo Surf Torbole.
 celý článek

Soustředění ALT Optimist

ALT Optimitst oznamuje, že v letošním roce poskytne příspěvek na pořádání soustředění dětí lodní třídy Optimist v níže uvedených klubech. Zájemci o účast na soustředění, kontaktujte přímo zástupce klubů.
 celý článek
Celkem stran: 207, záznamů: 4122

nahoru