Všechny články

ZÁPIS Z DUBNOVÉHO JEDNÁNÍ VV ČSJ 2022

Čtvrtek, 21. dubna 2022, 12:00 - on-line jednání přes Microsoft Teams
 celý článek

Smuteční oznámení

S velikou lítostí oznamujeme, že nás nenadále opustil vynikající jachtař a především dobrý kamarád, pan Jan Čutka, dlouholetý člen a mecenáš Yacht clubu DIM Bezdrev. Poslední rozloučení se bude konat v pátek 29. 4. 2022 ve 13:30 v kostele svatého Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.  
 celý článek

VYPSÁNÍ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE - MČR V NÁMOŘNÍM JACHTINGU V ROCE 2023 A MČR MLÁDEŽE V ROCE 2023

Výkonný výbor ČSJ rozhodl vypsat veřejnou soutěž na pořadatelství MČR na moři pro rok 2023 v kategorii One design v souladu s platným Soutěžním řádem ČSJ B5 (čl. 3.2.) a na pořadatelství MČR mládeže v roce 2023 v souladu s platným Soutěžním řádem ČSJ B5 (čl. 3.3.). Současně si Výkonný výbor ČSJ vyhrazuje právo tuto veřejnou soutěž zrušit jako celek, nebo zrušit samostatně veřejnou soutěž na ...
 celý článek

Na mistrovství Evropy to mladým windsurfařům tentokrát těsně necinklo

Od pondělka 18. dubna se na Sardinii v Cagliari konalo Mistrovství Evropy ve třídách Techno 293 a Techno Plus. Na startu bylo celkem 270 závodníků.
 celý článek

SCM ILCA na mistrovství Evropy do 21 let

Od 16. do 22. dubna se ve francouzském Hourtinu mistrovství Evropy do 21 let třídy ILCA – 2022 EurILCA Under 21 European Championships & Open European Trophy. Kluků se ve třídě ILCA 7 sešlo 110 a byli rozděleni do dvou skupin. 61 dívek závodilo v jedné skupině ve třídě ILCA 6.
 celý článek

SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ

S lítostí oznamujme, že nás navždy opustil Ing. Jiří Plšek, dlouholetý člen Českého Yacht Klubu. Zemřel náhle a nečekaně v neděli 17. dubna 2022 ve věku nedožitých 86 let.
 celý článek

Největší závod třídy Optimist na světě

Největší závod třídy Optimist na světě se konal na Velikonoce od 14. do 17. dubna na Gardě. Již 40. ročník populárního Garda Meetingu pořádal klub Fraglia Vela Riva. Mezi více než tisícem účastníků ze 40 zemí z celého světa závodily také české děti, přestože se ve stejné době se v Portoroži jiná regata, která byla určena pro české závodníky jako kvalifikace na ME/MS. České barvy hájil na Gar...
 celý článek

Tým ILCA na Gardě

V jachetním klubu Fraglia Vela Malcesine se od neděle 10. do neděle 17. dubna konal mezinárodní tréninkový kemp zaměřený na závodníky lodních tříd ILCA 4 v počtu 25 závodníků a ILCA 6 v počtu 28 závodníků. Pořadatelem byla Norská jachtařská federace. Soustředění se zúčastnili dva členové SCM Kristýna Flosmanová a Michal Rais a skupinu doplnil Jan Bělík.
 celý článek

Velikonoční regata 2022 očima kapitána vítězného týmu Jachtklub Brno

Jeden z našich největších námořních závod se odjel na začátku dubna v Chorvatsku. Na start se postavilo 40 lodí. Zvítězil tým Jachtklub Brno Martina Pospíšila. Pokud jste závod nesledovali, můžete se ve středu 20. 4. od 20:15 dozvědět to nejzajímavější v premiéře pořadu o Velikonoční regatě 2022 na TV kanále Nova Sport.
 celý článek

Pravidla pro příspěvek na soustředění ALT Q

Prioritou ALT Optimist je rozšiřování členské základny a sdílení zkušeností napříč kluby.
 celý článek

Kvalifikační regata pro naše Optimisty

Velikonoce mnoho českých závodníků třídy Optimist strávilo ve slovinské Portoroži na Easter regatě, která pro ně byla druhým nominačním závodem pro letošní mistrovství Evropy a světa.
 celý článek

Další medaile z iQFoil Games Youth & Junior

Minulý týden pokračovaly iQFoil Games Youth & Junior druhým závodem na Gardě v Campione. Na startu byl znou náš úspěšný juniorský tým pod vedením trenéra Milana Hájka.
 celý článek

Velikonoce na Gardě

V jachetním klubu Fraglia Vela Malcesine od neděle 10. do neděle 17. dubna probíhá mezinárodní tréninkový kemp zaměřený na závodníky lodních tříd ILCA 4 a ILCA 6.
 celý článek

Světový pohár na Mallorce skončil

Skončil světový pohár na Mallorce, od olympijských her v Tokiu první velký závod olympijských tříd. 
 celý článek

Race Control - pro rok 2022 platí verze z loňského roku

Informace pro rozhodčí a pořadatele závodů: pro zpracování výsledků závodů a export výsledků stále platí program Race Control. Protože nebylo nutné vydávat žádnou aktualizaci, platí stále verze tohoto programu z roku 2021 (vydaná v květnu 2021) 
 celý článek

SpS Optimist v dějišti mistrovství světa

Šest dětí z SpS Optimist se pod vedením trenérky Nikol Staňkové vydalo do tureckého Bodrumu, dějiště letošního mistrovství světa. Jela se tam regata BIOR za účasti 313 závodníků z mnoha zemí světa, kteří si přijel vyzkoušet revír pro vrchol sezony.
 celý článek

VYHLÁŠENÍ WINDSURFINGOVÉ SEZONY 2021

Vyhlášení sezony České windsurfingové asociace proběhlo v sobotu 2. dubna v Hyundai auto Pokorný v Brně.
 celý článek

29er Easter Regatta 2022

Čtyři naše posádky třídy 29er závodily na Gardě. Mezi 58 startujícími vybojovali Lukáš Dadák a Dan Viščor z YC LS Brno sedmé místo, Lukáš Kraus (JK Česká Lípa) a Ondřej Baštář (TJ Lokomotiva Plzeň) byli dvanáctí a 18. místo vezou Nela Viščorová a Kateřina Šlechtická z YC LS Brno, které berou i bronz v kategorii U17 dívky. Na 39. místě skončili Tadeá Tkadlec (Jachtklub Toušeň) a Vanda Paigero...
 celý článek

V pondělí začíná světový pohár na Mallorce

51. ročník závodu Trofeo S.A.R. Princesa Sofía odstartuje v pondělí 4. dubna na Mallorce. Na startu bude přes tisíc jachtařů ze 62 zemí závodících na 800 lodích nebo prknech. V akci uvidíme čtyři zcela nové foilující olympijské kategorie dosahující rychlostí přes 75 km/h. Na světovém poháru olympijských tříd se představí také deset českých reprezentantů.
 celý článek

Používejte TRÉNINKOVÝ DENÍK YARMILL

Na začátku března se konal seminář je určen pro všechny trenéry a zástupce jachtařských klubů, kteří pracují s mládeží. Yarmill je tréninkový deník pro profesionály, který vyvinul Tomáš Pošepný původně pro Biatlon a na který Český svaz jachtingu zakoupil licenci. Využívají ho naši reprezentanti, SpS a SCM a také třeba Český Yacht Klub. Yarmill můžete využít i vy.
 celý článek
Celkem stran: 201, záznamů: 4005

nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ